REPORTÁŽNÍ FOTOGALERIE

Mix Dance 3 - taneční soustředění 26.-28.4.2024

V pátek 26. dubna jsme po tréninku vyrazili na vlak, který nás odvezl směr Nové Město pod Smrkem, abychom se soustředěně věnovali tanci. Ubytovaní jsme byli ve zdejším Sportovním a relaxačním centru. Velkou výhodou byla velká tělocvična jen pár minut od ubytování, stejně jako příjemná malá restaurace, kam jsme chodili na obědy a večeře.

Celou sobotu jsme věnovali tréninku, ale mrzelo nás, že nám chybělo několik tanečnic, takže sestava nebyla úplná. Počasí nám přálo, a tak jsme přestávky mezi tanečními bloky trávili venku, kde jsme relaxovali nebo hráli hry s míčem. Den utekl bleskově. Následoval večerní program, několik her a už tu byla neděle a s ní odjezd zpět do Liberce. 

Průzkumníci - příroda, poznávání

V kroužku Průzkumníci se společně učíme objevovat krásy přírody. Stačí se projít do lesa, na louku, rozhlédnout se, naslouchat zvukům kolem nás a objevíme věci nevídané. 

Chocotopie - výlet do muzea čokolády v Praze, 25.11.2023

Návštěva Chocotopie v Praze byla pro děti velkým zážitkem. Cesta na místo byla dlouhá, ale vyplatila se. Děti se zde dozvěděly mnoho zajímavostí ze světa čokolády a čekaly na ně sladké zážitky ve formě ochutnávky tří druhů čokolád, pravého čokoládového nápoje a výroby vlastních čokoládových tabulek. Po sladkém pohlazení následovalo řádění v herní zóně, kterou si děti nadšeně užívaly. Pak už jen nakoupit pár sladkých drobností a hurá zpět domů.

Taneční a gymnastická přípravka - taneční soustředění 13.4.2024

Sešli jsme se v hojném počtu, a tak nám taneční soustředění příjemně utíkalo. Cvičení jsme si zpestřili několika hrami a svačinou a na závěr jsme naši sestavičku předvedli rodičům. 

Mix Dance 3 - tréninky a soustředění

V začátku školního roku jsme pilně zušlechťovaly svá těla protahováním a posilováním, a tak jsou již nyní vidět pokroky. Můžeme se tak plně věnovat nácviku sestavy, která už se pomalu dostává do finále.  

The Playground - výlet do světa her a hraček v Praze, 9.3.2024

V sobotu jsme si užili výlet do Prahy, kam jsme zavítali tentokrát do světa her a hraček "The Playground", původně "Hamley's". Cestou na místo jsme potkali jednoho z místních pouličních virtuosů, a tak jsme se se zájmem zaposlouchali do hry na skleničky. Poté jsme se vydali Prašnou bránou směrem k orloji, který nám v 11 hodin předvedl své apoštoly. Po jedenácté hodině jsme zavítali do světa hraček, kde děti nejvíce zaujal motýlí ráj. Zde jsme vydrželi téměř hodinu. Motýli létali všude kolem nás a sedali si nejvíce na žlutá nebo modrá trička. Děti byly nadšené. :)

Ve zbytku času jsme prozkoumávali celý areál, vyzkoušeli několik her, svezli se na kolotoči a skluzavce a prošli zrcadlové bludiště. 

Taneční gymnastika - protahování, posilování, protahování...

Hlavní náplní tréninků gymnastiky je důkladné protahování, které často zabere větší část hodiny. Nezbytnou součástí je také posilování a samozřejmě nácvik základních i navazujících gymnastických prvků - kotouly, hvězdy, přemety, stojky a tak dále. Čím častěji a déle děti cvičí, tím lepší jsou výsledky. 

Kreslení, malování a tvoření s ním spojené

Kresba tužkou, fixem, uhlem, malování temperami, reálná i abstraktní tvorba. To vše si mohou děti vyzkoušet na kroužku kreslení či letním výtvarném táboře. 

Tvořivá dílna - výrobky dětí

V dílně si děti mohou vyzkoušet tvoření všeho druhu. Kromě základních dovedností jako je stříhání, malování a lepení, se učí také základům ručních prací - šití, háčkování, ale také například pletení z jemného proutí - pedigu.

Strašidelná stezka, strašidelná párty, 10.11. a 11.11.2023

V pátek se vyrojila strašidla ze všech lesních zákoutí, aby děsila malé i větší účastníky lesní strašidlácké stezky. V sobotu si pak děti společně se strašidly zahrály různé hry, zatančily si a podívaly se na čarovnou pohádku.