Letní příměstské tábory v Liberci 2024

15.7.-19.7. - Výtvarný tábor "Poklady přírody" - kreslení, malování, tvoření  
pro děti od 8 let

Kde: ZŠ Lesní, Liberec

Kdy: každý den 8-16 hodin

Lektor: Adéla Tichá

Cena: 2900,- Kč (v ceně je zahrnutý oběd a 2 svačiny, pitný režim, materiál na tvoření, lektorné, pronájem prostor, 1x vstup do botanické zahrady)

PŘIHLÁŠENÍ- po rozkliknutí, prosím, označte v nabídce tábor, na který chcete dítě přihlásit

Min. počet účastníků: 8

Přihlášeno: 20 z 25

Anotace: tábor je určen všem dětem, které baví kreslení, malování a tvoření s ním spojené. Letos se necháme inspirovat především přírodou, zvířaty a rostlinami.  Za náměty na kreslení zamíříme na blízkou louku, do lesa a botanické zahrady. Děti si vyzkouší kreslení a malování na různé materiály (papír, sklo, textil, dřevo) a to nejen tradičním způsobem (tužkou, pastelkou, štětcem), ale i za pomoci netradičních výtvarných prostředků jako je například hřeben či houbička. Ve volných chvílích nás čekají zábavné pohybové hry a odpočinek. Na umělecké kousky, které děti vytvoří v průběhu týdne, se můžete přijít podívat v pátek mezi 15:45-16:00, kdy pro vás nachystáme malou výstavu. Poté si děti výtvory odnáší domů.

Děti budou potřebovat: tužky B2, B4, B6, H2, akvarelové pastelky (ideálně 12 barev, ale postačí i 6 základních), pastelky, ořezávátko, gumu na gumování, černé fixy na obtahování kontur (alespoň 4 velikosti - 0,1, 0,3, 0,7 plus jednu silnější), lahev na pití, zástěru nebo starší tričko pro práci s barvami, přezuvky

22.7.-26.7. - Taneční tábor Mix Dance - moderní tance - na téma "Coco"
pro děti od 5 do 20 let, od začátečníků po pokročilé

Kde: ZŠ Lesní, Liberec

Kdy: každý den 8-16 hodin, ve čtvrtek do 18ti hodin, příchod dětí mezi 7:45-8:00 hodinou, v pátek od 16 hodin představení pro rodiče ve velké tělocvičně

Lektoři: Adéla Tichá, Jana Felklová, Adéla Pudilová 

Cena: 3200,- Kč (v ceně je zahrnutý oběd a 2 svačiny, pitný režim, lektorné, pronájem prostor)

PŘIHLÁŠENÍ - po rozkliknutí, prosím, označte v nabídce tábor, na který chcete dítě přihlásit

Min. počet účastníků: 12

Přihlášeno: 31 z 50

Anotace: příměstský tábor pro všechny děti, které baví tanec. Tábor probíhá každý den v době od 8 do 16 hodin, ve čtvrtek do 18 hodin. Účastníci jsou na začátku tábora rozděleni do skupin podle stupně taneční pokročilosti, přihlásit se tedy mohou jak úplní začátečníci, tak i pokročilí tanečníci. Každý den začíná krátkou hrou, rozcvičkou a protažením, po kterém následuje nácvik tanečních kroků a jejich variací. V průběhu týdne se naučíme několik choreografií ve stylu modern dance, disko a street dance. 

Taneční část dne probíhá od 9 do 11 a odpoledne od 14 do 16 hodin. V případě krásného počasí se chodíme osvěžit do blízkého lesa k potůčku nebo na Lesní koupaliště. Součástí programu jsou hry, soutěže a dramatické scénky, které společně s tancem spojíme v jeden příběh, na jehož předvedení se mohou těšit rodiče a přátelé všech účastníků v pátek od 16:00 hodin. Letošní tábor bude nabitý energickými tanci a příběhem na motivy filmu Coco.

Děti budou potřebovat: vhodné převlečení na cvičení (pohodlné tričko, legíny nebo tepláky), ponožky nebo taneční ťapky, boty do tělocvičny a lahev na pití.

29.7.-2.8. - Jazykový tábor anglický jazyk - angličtina hrou 
pro děti 7-12 let, začátečníci - středně pokročilí

Kde: ZŠ Lesní, Liberec

Kdy: každý den 8-16 hodin, v pátek od 16 hodin vystoupení pro rodiče

Lektor: Adéla Tichá 

Cena: 3500,- Kč (v ceně je zahrnutý oběd a 2 svačiny, pitný režim, lektorné, materiály na výuku angličtiny, pronájem prostor)

PŘIHLÁŠENÍ - po rozkliknutí, prosím, označte v nabídce tábor, na který chcete dítě přihlásit

Min. počet účastníků: 8

Přihlášeno: 8 z 16

Anotace: letní tábor s výukou anglického jazyka je vhodný pro všechny děti s chutí naučit se něco nového. Celým táborem je bude provázet medvídek Bambee, který se společně s dětmi vydá na tajuplnou výpravu do říše zvířátek. Každý den si tak děti hravou formou procvičí základy angličtiny a naučí se nová slovíčka a fráze související s přírodou a světem kolem nás. Součástí tábora budou nejen různé hry a soutěže, ale i vycházky do přírody, písničky, tvoření a nácvik jednoduché pohádky o zvířátkách, na kterou vás srdečně zveme v pátek od 16 hodin. Bát se nemusí ani úplní začátečníci, tábor je vedený s ohledem na stupeň pokročilosti každého dítěte a instrukce k hrám jsou sdělovány v anglickém i českém jazyce. 

Děti budou potřebovat: penál, lahev na pití, přezuvky, batůžek a převlečení na ven

5.8.-9.8. - Týden plný výletů do okolí Liberce "Lovci zážitků"
pro děti od 7 let
 Přihlásit se lze na celý týden nebo na jednotlivé dny.

Kde: sraz vždy ve vstupní hale vlakového nádraží

Kdy: každý den 8-17 hodin (přesný čas příchodu a rozchodu je závislý na příjezdu vlaku či autobusu)

Lektor: Adéla Tichá plus jeden další v případě větší skupiny

Cena celého turnusu: 3200,- Kč 

Cena jednoho dne: 750,- Kč (v přihlášce vyplňte do poznámky dny, o které máte zájem)

V ceně je zahrnutý teplý oběd, jízdné, vstupné na rozhledny a workshopy, materiál ke hře, pedagogický doprovod.

PŘIHLÁŠENÍ - po rozkliknutí, prosím, označte v nabídce tábor, na který chcete dítě přihlásit

Min. počet účastníků: 10

Přihlášeno: 10 z 25

Anotace: každý den nás čeká výlet do blízkého i vzdálenějšího okolí Liberce a zdolání jednoho kopce či rozhledny. Aby nám cesta lépe utíkala, budou nás provázet tajuplné příběhy se záhadou, po které budeme pátrat. Zároveň se tak děti dozví o historii a přírodě, která s daným místem souvisí. Součástí tábora je také návštěva zajímavých míst a zábavných workshopů. 

Pondělí: Harrachov (vlakem)

- procházka Anenským údolím, nahlédnutí do historie Krkonoš s Janem Harrachem (park hraběte Jana Harracha se sochami), návštěva muzea skla a prohlídka sklárny s průvodcem, workshop - malování či broušení skleniček, oběd v restauraci "U dvou kocourů"

Úterý: Brniště (vlakem)

- stezka hastrmanů, pátrání po tajemných bytostech Čech, návštěva Ekocentra - tvoření z přírodnin a prozkoumání místní farmy, prohlídka skalních reliéfů (sochy vytesané do sály), bylinková zahrádka, oběd přímo v Ekocentru z kvalitních zdejších surovin

Středa: Sloup v Čechách (autobusem)

- skalní hrad Sloup vytesaný do skály, zajímavosti ze života poustevníků, prohlídka jeskyně poustevníka Samuela Gernera, vyhlídka Poustevníkův kámen, výstup na rozhlednu "Na stráži", v případě teplého počasí možnost koupání v Radvaneckém rybníku, oběd v restauraci "U pánů z Dubé"

Čtvrtek: Jablonné v Podještědí (vlakem)

- návštěva přírodního parku "Mokřady v Jablonném v podještědí", pátrání po místních zvířatech a rostlinách, prohlídka Morového sloupu na náměstí, hra na téma povídky a pověsti zdejšího kraje, návštěva zámku Lemberk, výstup na vyhlídkovou věž, prohlídka zajímavých míst v okolí (bývalé štoly, skalní sklep, obloukový kamenný most), oběd v restauraci Lemberk

Pátek: Doksy (vlakem)

- Doksyland - návštěva zooparku s exotickými zvířaty, zde i oběd (pizza), památník K.H. Máchy - zajímavosti z historie Máchova kraje, návštěva muzea Čtyřlístek a zámku Doksy

Děti budou potřebovat: batoh, penál s psacími potřebami, oblečení a boty vhodné na chůzi, lahev s pitím, kapesné na případné drobné nákupy

12.8.-16.8. - Sportovní tábor - pohybové aktivity a míčové hry
pro děti 7-10 let

Kde: ZŠ Lesní, Liberec

Kdy: každý den 8-16 hodin

Lektor: Adéla Tichá 

Cena: 2900,- Kč (v ceně je zahrnutý oběd a 2 svačiny, pitný režim, lektorné, pronájem prostor)

PŘIHLÁŠENÍ - po rozkliknutí, prosím, označte v nabídce tábor, na který chcete dítě přihlásit

Min. počet účastníků: 12

Přihlášeno: 12 z 25

Anotace: tábor pro všechny děti, které baví pohybové hry, zdolávání překážek a hry s míčem. Těšit se mohou na pestrý program nabitý pohybem - překážkové dráhy, střelba míčem na cíl, měření sil v týmech (např. přetahování lana), míčové hry (vybíjená, házená), skoky do dálky a další. Samozřejmostí je zahřátí a protažení těla na začátku každého dne. V průběhu aktivit se děti učí správnému házení a chytání míče, zlepšuje se celková pohyblivost těla a koordinace v prostoru. V příznivém počasí budeme každý den trávit velkou část venku a příležitostně se vypravíme i na sladkou odměnu do cukrárny. 

Děti budou potřebovat: převlečení a boty do tělocvičny, lahev na pití, přezuvky, batůžek, kapesné na zmrzlinu či zákusek